İlkokullarımız

HABERLER

The Kite

İngilizce dersinde 3. sınıflarımız ile okuduğumuz hikâye kitabının canlandırmasını yaptık. Hikâyemizin adı “The Kite”. Çocuklarımız hikâyedeki rollere büründüler ve büyük bir heyecan ile izleyicilere gösterilerini sundular. Bu gösteri bizim için hem çok eğlenceli hem de çok verimli oldu.

Jobs

3. sınıflarımızla yeni ünitemiz (jobs) mesleklerdi ve çocuklarımız  "I want to be a/an …………" demeyi öğrendiler. Olmak istedikleri mesleğin kıyafetlerini giyerek okula geldiler ve mesleklerini sınıfta arkadaşlarına İngilizce cümleler ile tanıttılar. Hem eğlenceli hem de öğretici bir etkinlik gerçekleştirdik.

Cultural Dıfferences and Respect

Okulumuzda 3. Sınıflar ile sıradaki karakterimiz Kültürel Değerlerdi ve biz 3. Sınıflar kültürler arasında farklılıkları ve bu farklılıklara saygı duymayı işledik. Her millet kültürel olarak birbirinden farklıdır ve aslında her insan da birbirinden farklıdır.  Bizim bu farklılıklara saygı duymamız gerekmektedir.

                 Etkinliğimizde her bir çocuğumuza farklı hayvan resimleri verildi, bunların bazıları çitlik hayvanlarıydı bazıları da vahşi hayvanlardı.  Hem vahşi hem de çitlik hayvanı olan çocuklarımız tahtaya geldiler ve öncelikle kendi özelliklerini söylediler;( I can jump, I can swim, I like eating grass) gibi, ders sonunda  sınıfa "ortak noktaları nedir? diye soruldu( what’s  the common point?). nihayet birbirlerinden farklı olmalarına rağmen ortak bir nokta muhakkak bulundu ve bir araya gelindi. Son olarak “Tilki ve Leylek “ masalı videosu izlendi.

Altın Kız

Bir tiyatro oyununda çocuklar birlikte gülüp eğlenirler, birlikte öğrenirler. Çocukların sahnede oyun seyretme deneyimleri arttıkça bu durum onların sosyal davranışlarına da yansır.

Tiyatro, çocuklarda dikkat, algılama, konuşma, dinleme gibi becerilerin gelişmesine de önemli bir katkı sağlar.

Tiyatro deneyimi yaşayan bir çocuk eleştirel düşünme, neden-sonuç ilişkisi kurma gibi hayatın her alanında faydalanacağı becerilerini geliştirir.

Estetik algıyı geliştirir ve sanata olan ilgiyi arttırır.

Oyun esnasında kendini oyunun akışına bırakan ve bir anlamda oyunun bir parçası olan çocuklar sahnedeki oyuncuları model alır ve onlarla empati kurar. Bunun bir sonucu olarak oyunun çocuklara vermek istediği mesaj gözlem yoluyla öğrenilir ve hayata aktarılır.

Bugün izlemiş olduğumuz “Altın Kız” tiyatro oyununun vermek istediği mesaj ise ;

 Sakın, adamın iyisi ile kötüsünü bir tutma.

Çünkü bu eşitlik iyileri iyilikten soğutur, kötülerin de kötülüğe eğilimini artırır.

Hz. Ali (R.A.)

Kültürümüz, Kimliğimiz

 

“Kültür her şeyi okuyup unuttuktan sonra, aklınızda kalanlardır.”

Andre Gide

Kültür hafızamıza neler kazındıysa tüm örneklerini “Kültürümüz, Kimliğimiz” etkinliğimizde sergilemeye ve canlandırmaya çalıştık.

Peki, etkinliğimizde neler mi vardı?

Sıra gecesi, ebru sanatı, mantı yapımı, kına gecesi, Osmanlı macunu, Osmanlı şerbeti,

gölge oyunu, nostaljik eşyalar, yöresel kıyafetler, el dokumaları, iğne oyaları ve daha neler neler…

Bu dolu dolu ve anlamlı etkinliğimizde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

 

Hayat Koleji Cimnastik'te Yine Şampiyon

 

Okul Sporları Federasyonu ve Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okullararası Küçük Erkekler Artistik Cimnastik İl Yarışmasında; 

Hayat Koleji Cimnastik Takımımız il birincisi olmuştur.

Ayrıca sporcularımızdan Seza Özcan,
Minik Erkekler A Kategorisinde
Ankara bireysel il birincisi olmuştur.

Sporcularımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Hayat'ta Kültür Sokağı

Milli ve kültürel değerlerimize sahip çıkmak için yöresel yemeklerimizi, oyunlarımızı, Hacivat-Karagöz, Keloğlan, Dede Korkut ve Nasrettin Hocamızı, macunumuzu ve şerbetimizi, el emeği göz nuru eşyalarımızı, Türkiye’mizin doğal ve tarihi güzelliklerini ‘’KÜLTÜR SOKAĞI’’ etkinliğimizde bir araya getirdik. Kültür Sokağımızı gezen öğrencilerimiz geçmişten günümüze aktardığımız güzellikleri bir arada görmenin mutluluğunu yaşadılar.

Hayat'ta Karne Coşkusu

 

 

Dopdolu geçen bir dönemin ardından heyecanla karnelerimizi aldık.

Ne kadar da güzel anılar biriktirdik hep birlikte...

Yeni şeyler öğrendik, deneyler yaptık, masallar okuduk, gezilere gittik...

Ve daha neler neler...

Emeği geçenlere teşekkür ediyor, herkese iyi tatiller diliyoruz...

Karne Heyecanı

Güzel bir dönemin daha sonuna geldik.Büyük bir heyecanla karnelerimizi aldık.Bir dönem boyunca emeği geçen tüm öğretmenlerimize velilerimize teşekkür ediyoruz.Tüm öğrencilerimize sağlıklı, huzurlu bir tatil diliyoruz.

Hayalimdeki Ev

Özel Ankara Hayat İlkokulu 3. sınıf öğrencileri Hayat Bilgisi dersi kapsamında, hayallerindeki evi tasarlayarak ürüne dönüştürdüler ve sergilediler. Çok sayıda minik katılımcı ile gerçekleştirdiğimiz sergimizde emeği geçen tüm öğrenci ve katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.

This İs My Wardrobe

İngilizce dersinde 3. sınıflarımız ile kıyafetler ünitesi ile alakalı gardrop etkinliği yaptık. Öğrencilerimiz renkli kartonlar veya kağıtlardan kendi gardroplarını hazırladılar. Sonrasında herkes gardrobunu gösterdi ve içinde olan kıyafetleri söyledi.  Bu etkinlikle hem kelime tekrarı yaptık hem de çok eğlendik.

Meclis ve Milli Eğitim Bakanlığına Ziyaret

Şiir Hayat'tır programına katkılarından dolayı Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ'a ve Ak Parti Çanakkale Milletvekili Sayın Bülent TURAN'a hocalarımız ve öğrencilerimizle ziyarette bulunup plaketlerini taktim ettik.

Birinci Sınıflar Kişisel Bakım Yapıyor

Hayat Bilgisi derslerimizde kişisel bakım konusunu işledik. Kişisel bakım yapmamızın sağlığımız açısından ne kadar önemli olduğunu öğrendik. Okula diş fırçalarımızı getirerek doğru diş fırçalamayı öğrendik.

Simidin "S"si

Günler hızla geçiyor. Her hafta yeni harfler öğreniyoruz. Bugünde “S” sesini öğrendik. Artık “Simit” yazabiliyoruz. Arkadaşımızın babasının simit fırınından hepimize simit getirdi, ikram etti. Afiyetle yedik. Yeni harfi öğrendik.

Su Hayat'tır

 

Kuraklık, yokluk, hızlı nüfus artışı ve kirliliğin içilebilir temiz su kaynaklarını tehdit etmesi sebebiyle dünyada her on kişiden biri suya erişemiyor.

Milyarlarca insanın sağlıklı suya sahip olamadığı dünyamızda kitlesel hastalıklar giderek artıyor. 

Biz de Hayat Koleji olarak Etiyopya’daki kardeşlerimizin en temel ihtiyaçları olan su ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla

İHH iş birliğiyle bir su kuyusu açtık. Katkı sağlayan tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize gönülden teşekkür ediyoruz.

Here You Are

Enjoy  your meal HAYAT COLLEGE.

Benim Materyalim

Bu yıl ki Fen Bilimleri dersinin eğlenceli ve dolu dolu olacağını biliyorduk elbette; ancak bunu hiç tahayyül etmemiştik. Maddeyi niteleyen özellikleri, kendi tasarladığımız ve yaptığımız materyallerle sergilemek istedik. Harika bir çalışma oldu.

Evdeki Sorumluluklarımı Biliyorum

Evde bize düşen görevleri yerine getirmek, ailelerimize yardımcı olmak için düzenli olmamız gerekir. Bu amaçla sınıfa getirdiğimiz kıyafetlerimizin nasıl katlandığını uygulamalı olarak öğrendik.

Kelebekler Eğlence Merkezinde

Okuma yazma sürecimiz tam gaz devam ederken öğrencilerimizle eğlence merkezine gittik. Birbirinden güzel ve eğlenceli oyun alanlarında doyasıya eğlendik. 

Word Ordering

3. sınıf öğrencilerimizle “Word Ordering” etkinliği kapsamında yarışma düzenledik. 

Somut Olmayan Kültürel Miraslarımız

 Karagöz-Hacivat, ebru sanatı, baskı sanatı, eski mutfaklar, masal odaları, kapı tokmakları….. eskiye ait ama eskimeyen ne varsa bu müzede görebilirsiniz. Biz çok eğlendik,  merak edenler gidip mutlaka görmeli.

3. Sınıflar Masal Gezegeninde

Hayat Koleji 3. sınıf öğrencileri olarak kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında ‘ Küçük Prens Masal Gezegeninde’ adlı çocuk oyunu ile buluştuk.

Küçük Prens’ in başka masallara olan müzikli, danslı ve heyecan dolu yolculuğunda eğlenceli vakit geçirdik.

Satranç Müzesi

Farklı ülkelerin kültürel çağrışımlarını ve o ülkeye ait özellikleri içeren Hamamönü’nde bulunan Satranç Müzesi görülmeye değerdi.

Etnografya Müzesi

4/A sınıfı öğrencilerimizle  yaptığımız Etnografya Müzesi gezisinde kültürümüze ait değerleri yakından inceleme şansı yakaladık.

Yerli Malı Kolilerimiz Sahiplerine Ulaştı

 

       Ankara Hayat İlkokulu olarak yerli malları haftasını farklı bir formatta kutladık. Sınıflarımızdan yerli malı olan ürünler (nohut, pirinç, çay, şeker, yağ, fasülye vb.) istedik. Her sınıf üzerine düşen görevi yarine getirdi. Yerli malı şapkalarımızı yaptık, şiirlerimizi ezberledik. 12 çeşit üründen oluşan kolilerimizi ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere hazırladık ve sahiplerine ulaştırdık.

Reading Time

İngilizce derslerimizde haftada 1 saatimizi okumaya ayırıyoruz. Çocuklarımızla sınıf içinde sesli okuma yapıyoruz. Her çocuğumuz sırayla okuma fırsatı buluyor. Okumayla birlikte hikayemizin resimleri hakkında konuşuyoruz, kendimizle ilgili örnekler veriyoruz. Böylelikle hem speaking yapıyoruz hem de kelime dağarcığımızı geliştiriyoruz. 

Yerli Malı Haftası

 ‘Damlaya damlaya göl olur.’ dedik. Yerli marka ürünlerden oluşturduğumuz yardım kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Yapılan etkinliklerle de çok eğlendik.

Canım Ailem

Kelebekler Sınıfı olarak ailemizi anlatan afiş çalışmalarımızı hazırladık. Aile bireylerimizi tanıttık. Ailenin önemi, ailemize karşı sorumluluklarımızı konuştuk. İngilizce dersimizde de bu materyalleri kullanarak aile bireylerimizi tanıtan İngilizce kelimeleri öğrendik.

Eğlenceye Doyduk

Her geçen gün okuma yazmada daha ileriye gidiyoruz. Çok çalışıyor, çok yoruluyoruz. Eğlenmek de bizim en doğal hakkımız dedik, eğlence merkezine gittik. Top havuzu, macera odası, köpük partisi, balon yağmuru ve daha neler neler….

Oyuna, eğlenceye doyulur mu? Tekrar gelmek için gün sayar olduk

FARM ANIMAL PARK

1.sınıflarımız ile ünitemizin konusu olan “Farm Animals” ile ilgili pano çalışması yapıldı. Çocuklarımız   Evcil Hayvanlar Parkı’na gittiler ve orada gördükleri hayvanların resimlerini çekip bir kartona yapıştırdılar. Altlarına da “This is” kalıbı kullanılarak hayvanların isimleri yazıldı.

Uçtu Uçtu Uçaklar Uçtu....

Bu hafta "U" harfini öğrendik. "U" sesi ile yazabileceğimiz kelimeleri ve heceleri uçakların üzerine yazdık.

Arkadaşlarımız ile birlikte uçaklarımızı uçurduk.

Artık birçok şey daha okuyup yazabiliyoruz.

Farm Animals Masks

 

 

1. sınıf öğrencilerimizle ünitemizin konusu olan "Farm Animals" (çiftlik hayvanları) ile ilgili maske çalışması yaptık.

Amacımız hem hayvanların İngilizce isimlerini tekrar etmek hem de “this-that” çalışması yapmaktı.

Bu sayede hem eğlendik hem de konumuzu pekiştirmiş olduk.

Kelebekler Gezide

Kelebekler Sınıfı Atatürk Evi’ne gezi gerçekleştirdi. Atatürk’ün evini,evin bölümlerini ve kullandığı eşyaları yakından görme fırsatımız oldu.

My Pet

İngilizce dersinde ikinci sınıflarla evcil hayvanlarla ilgili öğrendiğimiz "has got" yapısını pekiştirici bir etkinlik yaptık. Çocuklarımız öncelikle seçtikleri bir evcil hayvanı boyayıp kestiler. Burada küçük kas becerilerini geliştirirken bireysel özelliklerine göre kendi evcil hayvanlarını tasarladılar. Böylece herkesin kendisine ait bir evcil hayvanı olmuş oldu. Daha sonra bu evcil hayvanlarla ilgili "It has got a tail, It hasn’t got wings" gibi cümlelerle dağıtılan kartonlara herkes oluşturduğu evcil hayvanını tanıttı. Son olarak taç şeklini verdiğimiz ürünlerimiz tüm gün boyunca başımızda kaldı. Arkadaşlarımıza ve öğretmenlerimize yaptığımız çalışmaları sergiledik.

Atamızın Huzurundayız

2/A sınıfı olarak Atamızı Anıtkabir’de andık. Kulelerden Aslanlı Yol ’a, Tören Alanından Mozole ’ye, Misak-ı Milli Müzesi’nden Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’ne Anıtkabir’i rehberimiz eşliğinde gezdik.

Anıtkabir Ziyareti

Şimdi bir deniz varsa

Pamuk tarlaları

Rüzgarlar altında

Şimdi bir tren geçiyorsa ovalardan.

Buğday sarısı güneşte

Bir kuş uçuyorsa

Şimdi bir bayrak dalgalanıyorsa

Aylı yıldızlı…

Yaşamak seninle güzel

Yaşamak bunun için büyük

Sevgili Atatürk.

10 Kasım Atatürk Haftası kapsamında 2. Sınıf öğrencilerimizle Anıtkabir’i ziyaret ettik.

Farm Animals or Wild Animals

1.sınıflarımızla ünitemiz farm animals konusu ile ilgili “classify” etkinliği yaptık. Tahtaya hem farm(çitlik) hem de jungle(vahşi orman) resmi yapıştırdık.  Her bir çocuğumuza farklı hayvan resimleri  verildi. Önce o hayvanların isimlerini tek tek söyledik, ardından tahtaya gelerek vahşi hayvanları “jungle”  resminin altına, çiftlik hayvanlarını ise “farm” resminin altına yapıştırdık. En sonunda hep birlikte kontrol ettik

Beslenmenin Öğrenmeye Etkileri

 

 

Diyetisyen Ümit AKAT, "Beslenmenin Öğrenme ve Başarıya Etkileri" konulu seminerinde velilerimizle ve öğrencilerimizle bir araya geldi. 

Değerli paylaşımları için kendisine teşekkür ediyoruz.

Öğretmenler Günü Yemeğimiz

 

Hayat ailesi olarak tüm öğretmenlerimizle öğretmenler günü yemeğimizde buluştuk.

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Hayat Ailesi Tarus Avm Sinemasında

Okul Aile Birliğimiz ile birlikte organize ettiğimiz sinema etkinliğine velilerimiz yoğun katılım sağladı.

Geçmişe Yolculuk Müzesi

Eskiden kullanılan kıyafetler,eşyalar……… Müzemizi ziyarete açtık. Tarihte küçük bir yolculuk yaptık. Annelerimizin babalarımızın çocukluğuna tarihine az da olsa dahil olduk. Kültür mirastır. Bu eşyaları saklayıp bizler de gelecek nesillere aktarmak  için hayaller kurduk.

Vatanım İçin Tasarlıyorum

Vatanımız için sıvadık kollarımızı. Gruplar oluşturarak atık malzemeler ve gerekli olan diğer malzemeleri bir araya getirdik. Vatanımıza faydası olacak tasarımları arkadaşlarımızla iş birliği içerisinde oluşturduk. Ülkemizde büyük bir problem olan çevre kirliliğine çözüm olacak tasarımlar gerçekleştirdik.

Kelebekler "n" Sesinde

Kelebekler  “n” sesini öğrendi.

“n” sesini unda yazmayı öğrendik.  

1.Sınıflar Atatürk'ün Evini Ziyaret Etti

10 Kasım Atatürk'ü Anma etkinliklerimiz sebebiyle Atatürk'ün doğduğu, büyüdüğü evi ziyaret etmek istedik.

eşyalarını, odalarını büyük bir merakla inceledik.Bir kez daha Atatürk'ün anısına bir etkinlik yapmış olmanın mutluluğunu yaşadık.

Farm Animal Books

 

İngilizce dersinde 1. sınıflarımızla ünitemizin konusu olan çiftlik hayvanları (farm animals) ile ilgili kitapçık çalışması yaptık.

Öğrencilerimiz kestikleri küçük resimleri birleştirerek farm animal kitapçığı yaptılar ve içindeki resimleri boyayıp,

hayvanların isimlerinin üzerinden giderek bilgilerini pekiştirdiler.

Classroom Safari

 

3. Sınıf öğrencilerimiz ile ünitemizin konusu olan Wild Animals ile ilgili Classroom Safari oyunu oynadık.

Öncesinde çocuklarımız evde yaptıkları dürbünlerini getirdiler ve sınıf dışında gerçekleştirdiğimiz etkinlikte öğrencilerimiz,

değişik yerlere asılan hayvan resimlerini  İngilizce soru sorarak bulmaları istendi, sorumuz

“Do you see a lion?” gibi sorulardı  ve öğrencilerimiz o hayvanın olduğu yöne doğru yaptıkları dürbünleri ile bakmaları istendi.

Numbers

 

İngilizce dersinde 2 ve 3. sınıflar ile sayıları tekrar ettik. 

Çeşitli oyun ve etkinlikler ile öğrencilerimiz derse katılarak konuyu eğlenceli bir şekilde pekiştirmiş oldular.

Hayat Ailesi Ayla Filminde

 

Hayat ailesi olarak öğretmenlerimiz, velilerimiz ve sevgili öğrencilerimizle birlikte "Ayla" filmini izledik.

Etkinliğimiz 1000' e yakın katılımla gerçekleşti.

Öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize yoğun ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Okul Aile Birliği Toplantımız

 

 

2017-2018 eğitim öğretim yılı okul aile birliği toplantımızı gerçekleştirdik. 

Oy birliğiyle okul aile birliği başkanı olarak seçilen Ahmet Nuri EKİCİ'ye çalışmalarında başarılar dileriz.

10 Kasım'da Atamızı Andık

Türkiye Cumhuriyet'inin kurucusu  Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 79.yılında Çankaya  Hayat Koleji ailesi olarak yad ettik.

Korkma, Sönmez Bu Şafaklarda Yüzen Al Sancak!

 

 

Cumhuriyet Bayramımızı kutlamak ve milli duygularımızı pekiştirmek için İstiklal Marşımızı ezberledik.

Arkadaşlarımızla birlikle marşımızı okuduk.

Cumhuriyete kavuşmanın mutluluğunu yaşadık.

Diş Sağlığının Önemi

Ağız ve diş sağlığının önemi, küçük yaşlarımızdan itibaren derslerimizde her zaman yerini almıştır.Sindirim sistemimizin başladığı organımızın temizlik ve sağlığı için çok önemlidir.Çankaya Hayat Kolejimizin "Neşeli Yüzler" imizden 8.sınıfımıza kadar tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ağız ve diş taramasından geçtiler.Bu güzel paylaşımın sonunda herkese Sağlıklı Gülüşler diliyoruz.

Word Dice

 

1. sınıf öğrencilerimizle İngilizce 1 dersinde ünitemizin kazanımı  olan Classroom Objects ( sınıf eşyaları) konusunu pekiştirmek için

evlerimizde hazırladığımız kelime zarını sınıfımıza getirdik ve onunla ünitemizin konusu olan

“Is this a book?” gibi soru tipini içeren pair oyunu oynadık ve “Yes, it is “ ya da “No, it isn’t” şeklinde cevap verdik.

My Dreamy House

         

      

3. Sınıf öğrencilerimizle İngilizce 2 ders kitabındaki ilk ünitenin kazanımları arasında yer alan

“ I like ve I don’t like” konusunu pekiştirmek adına hayalimizdeki evleri seçip o evi tanıttık.

Aynı zamanda hayali evimizde yapmayı sevdiğimiz ve sevmediğimiz şeyleri yazdık ve panomuzda sergiledik.

Konu başlığımızda “ My Dreamy House” oldu.

K Sesini Öğrendik

 

Kurabiyelerimize minik ellerimizle şekil verdik.

“K” sesini öğrendik. Pişmesini beklerken çok heyecanlandık. Afiyet olsun…

Hayat'ta Cumhuriyet Coşkusu

 

Okulumuz öğrencilerinin öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları programımızda Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94 yıl dönümünü coşkuyla kutladık. 

Cumhuriyetimizin 94. yılını idrak etmenin sevinç ve grurunu yaşadık.

Büyük Küçük

Matematik dersinde büyük ve küçük kavramlarını öğrendik. Yaptığımız timsahlarla büyük – küçük işaretlerini öğrenerek sayıları sıralama ve karşılaştırmayı kavradık.

3.Sınıf Öğrencilerimizden Dünya Modeli

Yaşadığımız gezegeni daha iyi öğrenmek için oyun hamurlarını kullanarak Dünya’nın katmanlarını oluşturduk. Dünya’nın yapısını oluşturan katmanların modelini oluştururken hem eğlendik hem öğrendik.

Bireysel Farklılıklarımız

Bireysel farklılıklarımız hayata renk katar. Her bireyin duygu ve düşünceleri farklıdır. Önemli olan bu duygu ve düşüncelere saygı duyabilmektir. Etkinliklerimizle konumuzu destekledik. Parmak izlerimiz, özelliklerimiz, sağ ya da sol elimizi kullanmamız…. Birbirimizden ne kadar da farklıyız.

Solunum Sistemi

Solunum sisteminde görevli yapıları modelleyerek öğrendik. Sağlıklı olmak için havanın da izlemesi gereken bir yolu varmış. Bunu eğlenceli bir etkinlikle kavradık.

1. Sınıflar Okul ve Çalışanlarını Tanıyor

 

Hayat Bilgisi dersimizde "Okulumuzun birimlerini ve birimlerde çalışanları tanıyorum." konusunu işledik.

Kendi okulumuzu karış karış gezdik, yeni yerler keşfettik, burada çalışan kişilerin görevlerini öğrendik.

Her geçen gün okulumuzu ve çalışanlarını daha yakından tanımanın mutluluğu ile bügünü de bitirdik.

Harfler Kurabiyeye Dönüşüyor

"E,L,A" seslerini öğrendik. Öğrendiğimiz seslerin şeklinde kurabiyeler pişirip okulumuza getirdik.

Arkadaşlarımız ile afiyetle yedik. Yerken çok eğlendik.

Trafik Eğitim Merkezindeyiz

2. Sınıflar olarak  gezimizi Trafik Eğitim Merkezine yaptık. Trafikte Uyulması Gereken Kurallar konulu sunumu dinledik. Sunum sonunda bizlere verilen Trafik Denetçisi kartlarını alarak bizler de birer Trafik Denetçisi olduk. Pistte yaya geçidi, üst geçit, okul geçidi, kaldırım ve diğer yollarda uymamız gereken kuralları uygulamalı olarak gördük. Sonrasında sürücü koltuğuna geçerek arabaları kullandık. Eğlenerek öğrenmenin tadına vardık.

2. Sınıflar Ali Kuşcu Gökbilim Merkezinde

Uzayda,yıldızlar arasında eşsiz bir yolculuğun ardından gezegenlerde mola verdik.Dünyamız dışında farklı gezegenleri tanımak çok heyecanlıydı. Kimbilir belki de, günün birinde yapacağımız uzay araçlarıyla bu yolculuğu yaşama fırsatı bulacağız.

İlk Ses Heyecanı

Kelebekler Sınıfı okuma yazma sürecinde ilk sesimiz olan “E” sesini yazmayı öğrendi.

"Kelebekler" İlk Gezisinde

Kelebekler Sınıfı  olarak  hayvanları koruma haftasında  Evcil Hayvanlar Parkı’na gezi düzenledik. Çok güzel ve eğlenceli bir gündü.

Anatomi Müzesi

4-A sınıfı öğrencilerimizle Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Anatomi  Müzesi’ne gezi düzenledik. Bu gezide Fen Bilimleri dersinde öğrendiğimiz birçok konuyu tekrar etme fırsatı yakaladık.

4. Sınıflar Anatomi Müzesinde

Vücudumuzun bilmecesini çözmeye iskeletimizden başladık.

Eklem, kas derken bilgilerimizi pekiştirmek, farklı canlıların vücut yapılarını incelemek için kendimizi müzede bulduk.

Bilgilerimize bilgi kattık.

1. Sınıflar Hayvanları ve Doğayı Seviyor

 

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü sebebiyle çevremizdeki hayvanların farkına varmak

ve onları tanımak için Evcil Hayvanlar Parkı'na gezi düzenledik.

Çok güzel ve eğlenceli bir gün oldu.

Şaşkın Köpek Ponkit

Anasınıfı, 1, 2 ve 3. Sınıflarımızla birlikte okulumuza gelen Şaşkın Köpek Ponkit tiyatromuzu izledik. Birlikte izlediğimiz bu tiyatroda çok eğlendik. İyilik konulu bu tiyatro sonunda arkadaşlığın değerini öğrendik.

Rüzgar Gülü

Dünya’mızı çevreleyen bir hava katmanı olduğunu öğrenmiştik. Her an göremesek de soluduğumuz hava , rüzgar olarak da karşımızda. Ve rüzgarın enerjisini görmek için aldık elimize ; elişi kağıdını, makası, raptiyeyi, çubuğu… Hep birlikte yaptık rüzgar gülünü. Ve eğlenerek öğrendik rüzgarın itme gücünü.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü

Ben size Allah’tan korkunuz,  hayvanları incitmeyiniz,  rahatlarını bozmayınız demiyor muyum?

Hz. Muhammed

Peygamberimizi dinleyip hayvanları hiç incitmedik. Birinci ve ikinci sınıfta olduğu gibi,  üçüncü sınıfta da onların gününde onları unutmadık. Bu yıl sokakta kalan köpekleri rehabilite eden ŞANSLI-Mühye Barınağı’nı ziyarete gittik. Barınmanın ve beslenmenin en temel ihtiyacımız olduğunu fark ettik.  Korunmaya ve sevgiye muhtaç hayvanları gördük. Yardım etmenin ruhumuza ne kadar da iyi geldiğini hissettik. Hayvanlara merhamet etmeyen, insanlara da merhamet etmezmiş, hep birlikte bunu öğrenip, kalbimize merhamet tohumları ektik.

3. Sınıflar Hayvan Barınağı Ziyaretinde

 

 

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ettik.

Tüm arkadaşlarımız ve öğretmenlerimiz ile birlikte aldığımız köpek mamalarımızı götürerek

Sahipsiz Hayvanlar Bakım Merkezine bir dost eli uzattık.

Zaman Hızla Akıyor

4/A sınıfı olarak Sosyal Bilgiler dersimizde konumuz Kronoloji ‘ydi.  Biz fotoğlarımıza bakarak, ne kadar büyüdüğümüzü, kısacık zamanda ne çok anı biriktirdiğimizi görme fırsatı yakaladık.

Benim Dünyam

Üzerinde yaşadığımız Dünya,

Çok ilginçmiş oysa.

Çekirdek, Manto, Yer Kabuğu,

Modelleyerek öğrendik bunu.

 

Materyallerimizi biz belirledik,

Kendi Dünya’mızı biz seçtik.

Modellerimizi sunarken

Hem eğlenip hem öğrendik.

Kelebekler Sınıfı Veli Toplantımız

Kelebekler sınıfı velilerimizi okulmuzda ağırladık.Yoğun bir katılımla gerşekleşen toplantımızda velilerimize yıl içerisinde yapacağımız etkinlikleri, okuma-yazma süreciyle ilgili bilgi verildi.

English Class

Bu yıl İngilizce derslerimizi İngilizce sınıfımızda işliyoruz.Biz yeni eğitim öğretim yılına hazırız.Hepimizin yaparak yaşayarak öğreneceği bu sınıfta dersler çok zevkli geçecek.

3.Sınıf Olmak...

Bir yaş daha büyüyerek okula başlamak çok heyecanlandırdı bizi. Kocaman bir “Sevgi Ağı” kurarak başladığımız birinci sınıfımızı hatırladık hep beraber. İki yıl süresince hiç koparmadığımız bu ağımızı; yeni gelen arkadaşlarımızla da hem tanışmak hem beraber tekrar kurmak için , “Sevgi Ağı” oluşturduk birlikte.Yüreklerimiz kavuştuğuna göre derslerimizle kavuşma zamanı gelmişti. Eski bilgilerimizi hatırlamak için , etkinlik sınıfımızda Çarpma İşlemi Oyunu oynadık. Çok eğlendik.

4. Sınıflar Terzi Olursa...

 

 4. sınıf öğrencileri olarak iskeletlerimizi oluşturduk.

Ama işimiz iskeletlerimizi oluşturmakla bitmemişti. Sırada, iskeletlerimizi güzelleştirmek vardı.

Sıvadık kollarımızı bir güzel giydirdik, süsledik iskeletlerimizi. Birbirinden güzel iskeletlerimizle çıktık sahneye.

Hepinize iyi seyirler.

Farklı Olmak Güzeldir!

 

Heyecanla başladığımız okulumuzda her gün birbirinden güzel geçiyor.

Bugün Matematik dersinde eş olan nesneleri öğrendik.

Farkı fark etmek için eş olmayan ayakkabılarla okula geldik.

 Farklı olmak, farklılıklara saygı duymak güzeldir.  Yaşadık ve öğrendik.

Kitap Okuma Saati

Okul müdürümüz Serdar ALPAR, Kelebekler Sınıfımıza kitap okudu. Okunan güzel ve eğlenceli kitap için teşekkür ediyoruz.

2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılımız Başladı

 

Bugün kalplerde sevinç,

Gözlerde ışık dolu.

Bizi aydınlık günlere,

Çağırır okul yolu.

 

Yeni ders yılımızda, 

Biz çok çalışacağız.

Bilgi gücümüz ile,

Engeller aşacağız.

2017-2018 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını dileriz.        

Okul Müdürümüzü Ziyaret Ettik

 

Okulumuzda ikinci günümüz birbirinden eğlenceli etkinliklerle geçti.

Okul Müdürümüz Recep UZANLIK bizi odasında ağırladı.

Müzik, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi ve İngilizce derslerimizde birbirinden güzel oyunlar oynadık.

Biz bu okulu çok sevdik.

Hayat'a Merhaba

Anasınıfı ve birinci sınıf öğrencilerimiz Hayat’a merhaba dedi. Okul bahçemizde yapılan eğlenceli etkinliklerin ardından öğretmenleriyle sınıflarına kavuşan öğrenciler keyifli bir gün geçirdiler. Velilerimiz okul rehber öğretmenimiz Mehtap POLAT’ ın “ Biz Artık Okuldayız” adlı sunumunu dinlediler. Geçirdiğimiz bu mutlu günün güzel bir başlangıç olması dileğiyle…

Hayat'ta İlk Gün Heyecanı

   

 

    Bugün ikinci evimdeki ilk günümdü. 

    Heyecan coşku ve mutlulukla koştum okuluma...

    Orada neşeli oyunlar, rengarenk sınıflar, güzel arkadaşlar ve sımsıcak öğretmenlerim karşıladı beni.

    Şarkılar söyledik, oyunlar oynadık.

    Artık her gün koşarak gideceğim bir okulum var.

Yrd. Doç. Dr. Bülent ALCI Öğretmenlerimizle Bir Araya Geldi

 

Yrd. Doç. Dr. Bülent ALCI ile öğretmenlerimiz "Etkili Yöntem ve Teknikler" konulu seminerde bir araya geldi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent ALCI Hayat Eğitim Kurumları öğretmenleri ile bir araya geldi. Seminerimizin ilk oturumunda "Ailelerin Çocuklarını Tanıma Biçimleri" konulu çalıştay yapıldı. İkinci oturumda ise "Gerçekçi Olmayan Beklentilerle Baş Etme Yöntemleri" üzerine öğretmenlerimiz görüş bildirdiler.

Değerli paylaşımları için hocamıza teşekkür ediyoruz.

Bayramlaşma

Tatile çıkmadan önce tüm öğretmenlerimizle ve personelimizle biraraya geldik.Bayramın bereketini, neşesini önceden yaşadık.Bayramlaştık.Yeniden aynı heyecan ile biraraya gelmek üzere vedalaştık.

Öğretmenlerimiz Psikolog Mehmet DİNÇ Öğretmenlerimizle Bir Araya Geldi

 

 

          Klinik Psikolog Mehmet DİNÇ, seminer dönemimizde öğretmenlerimizle bir araya geldi. "Psikolojik Dayanıklılık" ve "Eğitmenin Ruh Sağlığı" konularında seminer veren Mehmet DİNÇ Beyefendi'ye değerli paylaşımları için teşekkür ediyoruz.

Hayat'ta Karne Günü

 

 

Koskoca bir seneye neler sığdırdık neler...

Okumayı öğrendik, yazmayı öğrendik,

Geziler düzenledik,

Şenliklerde eğlendik,

Problem çözdük, proje ürettik...

Dolu dolu geçen bir senenin ardından baktığımızda, ortaya koyduğumuz her şeyle gurur duyduk.

Şimdi iyi bir tatili hak ettik.

Herkese iyi tatiller...

Karne Sevinci

Bir yıl daha bitti.Sevinç, mutluluk, başarı dolu bir yıl.Karnelerimizi alma heyecanı sardı hepimizi.Bir yıl boyunca emeği geçen herkese çok teşekkürler.İyi tatiller.

Portfolyom

Sevgi Aksın Gönlümüze

Kır Çiçekleri Açsın Bahçemizde

Kötülük Bulaşmasın Kalbimize

Buluşuyoruz Portfolyomuzda Ailemizle

Kelebekler Sınıfı olarak 1 yıl boyunca yaptığımız etkinliklerimizi, el emeklerimizi, annelerimiz için hazırladığımız ‘’Benim Annem’’ şarkısını büyük bir heyecanla ailelerimize sunduk. Ailelerimizle bu özel günde çevreye karşı duyarlı olmak ve atık malzemeleri değerlendirerek geri kazanmak adına rengârenk kalemlikler yaptık ve birlikte etkinlik yapmanın tadını çıkardık.

Hayat Ailesi İftar Yemeğinde Buluştu

 

 

İftar berekettir, Ramazan sevincinin en güzel hissedildiği andır. Hele de tüm aile bir aradaysa...

Biz tüm Hayat Ailesi olarak bereketli bir iftar yaptık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Şampiyonlar Yönetim Kurulu Ziyaretinde

Makro Grup Şirketleri Başkanı Sayın Şeref SONGÖR ve Hayat Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SONGÖR Jimnastik Türkiye Şampiyonu  olan öğrencilerimizle bir araya geldi.Öğrencilerimiz gurur ve sevinçle karşılandı.Yapılan güzel sohbetin ardından öğrencilerimize hediyeleri takdim edildi.Başarılarının devamı dilendi

Eskici Pazarı

Geldi Eskici Pazar'ı

Yaptık en karlı satışları

Oyuncaklarımızın,süs eşyalarımızın tekrar başka bir çucukta "HAYAT" bulması bizleri çok mutlu etti.Bunu yaparken de para kazanmak çok eğlenceliydi.

Beypazarı Gezisi

4. sınıflar olarak bu yıl il dışı gezimizi “BEYPAZARI” na gerçekleştirdik. İnözü Vadisi’ni gördük. Yaşayan Müze’de eski türk adetlerini yeniden yaşadık. Beypazarı’nın kurusunun ve  havuç suyunun tadına baktık. Çok güzel vakit geçirdik.

Hayat Altınköyde

Bir köyü olmalı insanın.

Özgürce dolaştığı,

Kuzularla yarıştığı,

Kırlarda  oynadığı.

Altınköy’e yaptığımız gezide doyasıya gezdik, eğlendik, tadını hiç unutamayacağımız gözlemelerimizi yedik .

Beypazarı Gezimiz

 

 

     4. sınıf öğrencileri olarak ilk kez, arkadaşlarımızla ve öğretmenlerimizle evimizden bu kadar uzak bir yere geziye gidiyorduk. Bu bizim için hem heyecan vericiydi hem de  kendimize olan güvenimizi ve inancımızı arttırdı. 

     Gün boyu Beypazarı'nı gezdik. Tarihi çarşıda alışveriş yaparak Beypazarı'na özgü ürünleri tanıdık. Yaşayan müzede ise Türk kültürüne ait gelenek ve göreneklerimizi yaşayarak öğrenme fırsatı bulduk.

Çocuk Oyunları Şenliğimiz

 

 

Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Çocuk Oyunları Şenliğimizi, Okul Müdürümüz Recep UZANLIK'ın konuşmasıyla açtık. Ardından zeybek ekibimizin muhteşem gösterileriyle devam eden şenliğimize tüm öğrencilerimiz katıldı. Öğrencilerimiz birbirinden eğlenceli oyunlarla ve etkinliklerle çok güzel bir gün geçirdiler. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Uçurtma Şenliğimiz

 

 

     4. sınıf öğrencileri olarak yıl sonu pikniğimizi ve uçurtma şenliğimizi Ahlatlıbel'de yaptık. 

     Hep birlikte yemek yedik, oyun oynadık, en güzeli de uçurtma uçurduk.

     Uçurtmalarımız bulutlara karışırken, biz de güzel anılarla okulumuza döndük.

4. Sınıflar Rahmi Koç Müzesi'nde

 

 

 

4. sınıf öğrencileri olarak Rahmi Koç Müzesi'ne gezi düzenledik.

Müzede sanki zaman makinesine binmiş gibiydik.

O kadar çok şey vardı ki incelenecek.

Kimi zaman gemiye atlayıp denizlere açıldık, kimi zaman oyuncaklar ülkesinde kaybolduk.

Siz hala görmediyseniz, acele edin. 

Hayata Hazırlanıyoruz, Geleceğe Güvenle Bakıyoruz!

 

 

Hayat Koleji 2. sınıf öğrencileri olarak ‘Hayata Hazırlık’ etkinlikleri düzenledik. 

Çocuklarımız geleceğe hazırlanmak ve kendilerine güvenlerini artırmak için ayakkabı bağcığı bağlama,

kıyafet katlama ve çiçek dikme gibi eğlenceli ve eğitici etkinlikler gerçekleştirdiler.

Böylece hem kendi ihtiyaçlarını karşılayabilme hem de yeteneklerini keşfetme ve geliştirme fırsatı buldular.

Takım Günü

Farklı olabiliriz, farklı düşünebiliriz, farklı takımlar tutabiliriz. Farklılıklar bizi biz yapan bizi bir arada tutan hoşgörüdür.

Yıl Sonu Programımız

Ben çöller fırtınası,
Ben anaların yası,
Ben tarihlerin yoluyum...

Türkü söyler dillerim,
Nasırlıdır ellerim,
Ben söğütlerin dalıyım...

Ben gönüller bekçisi,
Dertlerin emekçisi,
Ben Anadolu doluyum...

Leyla Gencer Sahnesi'nde gerçekleştirdiğimiz yıl sonu programımız,

bereketli Anadolu topraklarının her yöresinden seçilmiş, birbirinden güzel eserlere sahne oldu.

Bu muhteşem geceye imza atan öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Hayat'ın Şampiyonları Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünde

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlemiş olduğu Okullar Arası Artistik Jimnastik yarışmasında Türkiye 1.si olan öğrencilerimiz Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Sayın Kemal ŞAMLIOĞLU'nu makamında ziyaret etti.Öğrencilerimizi ve emeği geçen herkesi tebrik eden müdürümüz öğrencilerimize başarılarının devamını diledi.

Biz Artık Okuyoruz!

"Mutluyum, gururluyum

Çünkü ben okuyorum.

Kitaplar şimdi bana,

Ne diyor anlıyorum."

 

              Okuma bayramımızı coşkulu bir programla gerçekleştirdik.

Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Şampiyonlar İl Milli Eğitim Müdürlüğünde

Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlemiş olduğu Artistik Jimnastik Okullar Arası Türkiye Şampiyonasında 1.olan Hayat Koleji Jimnastik Takımı İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Vefa BARDAKÇI'yı makamında ziyaret etti.Öğrencilerimizi çok samimi ve sıcak bir şekilde karşılayan müdürümüz, güzel bir sohbetin ardından tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Şampiyonlar Makam Ziyaretinde

Gençlik ve Spor Bakanlığının Bolu'da düzenlediği Artistik jimnastik okullar arası Türkiye Şampiyonasında 1.olan Hayat Koleji jimnastik takımı ve okul müdürümüz Serdar ALPAR, Çankaya İlçe Kaymakamı Sayın Kadir ÇAKIR'ı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa ÖZEL'i ziyaret ettiler.Öğrencilerimiz tebrik edildi ve sıcak bir şekide karşılandı.Tüm yoğunluklarına rağmen bizi davet eden Sayın Kaymakamımız Kadir ÇAKIR'a ve Sayın Müdürümüz Mustafa ÖZEL'e çok teşekkür ediyoruz.

Ekmeğin Yolculuğu

 

     4. sınıf öğrencileri olarak "Büyükşehir Belediyesi Halk ekmek Fabrikasına gezi düzenledik.

Unun hamura, hamurun ekmeğe nasıl dönüştüğünü ve dev fırınlarda nasıl ğiştiğini hayretle izledik. sonunda ne mi yaptık?

Pişen ekmekleri afiyetle yedik.

Soframıza geen bir dilim ekmeğin ne uğraşlar sonunda bize ulaştığını anladık. 

   

Hayat Türkiye Şampiyonu

Gençlik ve Spor Bakanlığının Bolu'da düzenlemiş olduğu Artistik Jimnastik Okullararası Türkiye Finalinde öğrencilerimiz takım halinde Türkiye 1.si olmuşlardır.Büyük bir başarı elde eden öğrencilerimiz ve aileleriyle okul yönetimi olarak kahvaltıda buluştuk.Bu başarıda emeği olan herkese teşekkür ediyor,başarılarının devamını diliyoruz. 

Hayat'ın Neşe Dolu Bayramı

Çankaya İlçe Kaymakamımız Kadir ÇAKIR'IN şereflendirdiği 1.sınıf Okuma Bayramı ve Anasınıfı Mezuniyet gecemizi çoşkuyla kutladık.Bu gecede emeği geçen Hayat Koleji'nin tüm yönetici,öğretmen ve personeline teşekkür ederiz.

 

Neşeli yüzler sınıfıyız

Geçti güzel bir yılımız

Büyüdük artık kocamanız

Seneye 1.sınıfız

Yaptık mezuniyet gecemizi

Sergiledik gösterilerimizi

Merakla bekleyen ailemize

Saçtık tüm neşemizi.

 

Bugün bayramım benim

Okuma yazma öğrendim

Merak eden sevdiklerime

Gösterilerimi sergiledim

Kitap dolsun heryanım 

Geleceğe ışık saçayım

Bu yıl öğrendiklerimi

Daha çok şey katayım. 

 

Hayat Bayram Oldu!

Hoş geldin 23 Nisan! 
Sana gözlerimizden sevinç, 
Bahçelerimizden bahar getirdik. 
Bari hemen bitivermese bu yolculuk...

Seni kucaklamaya geliyor bugün, 
Köyler, şehirler dolusu çocuk...

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkulu bir programla kutladık. Programımızın bitiminde kardeşlik mesajlarımızı bağladığımız balonlarımızı gökyüzüne uğurladık. Hepimizin bayramı kutlu olsun.

23 Nisan Neşe Doluyor İnsan

23 Nisan için özenle hazırlandık.Heyecan dolu kalbimizle herkesi kuşattık.Ailelerimiz gelince onları şenlendirdik.Herkesin sevincine bir sevinç de biz kattık.

23 Nisan diye neşeliyiz hepimiz

Süslendi tüm okul hepimiz birlikteyiz

Uçurduk balonları dolsun öyle gökyüzü

Kardeşlik mesajları kuşatsın gönlümüzü.

Şirin'in Yazarı Okulumuzda!

 

 

        Kitaplarını merak ve ilgiyle okuduğumuz, özellikle "Şirin" ve "Cemcan" serisini bir solukta bitirdiğimiz Yazar Birsen Ekim ÖZEN okulumuzdaydı. Kendisiyle kitaplar ve yazmak üzerine sohbet ettik. Kitaplarımızı da içtenlikle imzalayan Birsen Hoca'mıza güzel paylaşımları için teşekkür ediyoruz.

Yavuz Bahadıroğlu Hayat Kolejinde

 

"Tarih deryasından herkes nasibi kadarını alır."

Yavuz BAHADIROĞLU 


"Tarihi Sevdiren Adam" olarak tanıdık onu ve biz de kendisinin tarih deryasından nasibimiz olanı aldık.

Güzel paylaşımları, hoş sohbeti ve içtenliği için Yavuz BAHADIROĞLU'na teşekkür ediyoruz.

Karışım

İnsan neler yapar isteyince, 
Bu bir şey değil düşününce, 
Biz de tarifi öğrenince ,
Kalktık size salata yaptık.

Kestik kestik doğradık.

Bütün malzemeyi karıştırdık.

Türk Telekom İletişim Müzesi

4. sınıflar olarak “İYİ Kİ VAR  “ ünitemiz kapsamında Türk Telekom İletişim Müzesi gezimizi gerçekleştirdik. Haberleşme teknolojilerinin geçmişten günümüze değişimini ve gelişimini inceledik. Mors Alfabesini öğrendik ve geçmişten günümüze kadar kullanılan bütün iletişim araçlarını kullandık.

 2. sınıflar Cumba Çocuk Kitabevi'nde

 

 

      Okuma macerasına keyifli bir durak  olan Cumba Çocuk Kitabevi’nde hem eğlendik, hem de kitapların büyülü dünyasına yolculuk yaptık.

    Dinlediğimiz masallarla ruhlarımızı beslerken, kil atölyesinde ürettiğimiz sanatsal ürünlerle birçok gelişim alanımızı destekleme fırsatı bulduk.

Akvaryum Gezimiz

Hayat’ın meraklı kelebekleri olarak bu ay Aqua Vega Akvaryum’da heyecanlı bir su altı gezisine çıktık. Dünyanın çeşitli bölgelerinden getirilen 12.000 deniz canlısını tanıma imkânı bulduk. Köpekbalıklarından deniz yıldızlarına, Napolyon balıklarından deniz kestanelerine, timsahlara, vatoz balıklarına kadar yüzlerce çeşit deniz canlısını bu heyecan dolu gezide tanıdık.

Kuş Yemliği

Üşüyor Kuşlar Dışarıda; Üşümesin,

Yuvasız Kalıyor Kuşlar; Kalmasın,

Hadi Gel Bir İyilik Yapalım,

Minik Kuşlar Hiç Aç Kalmasın…

Resim Yarışmasında Başarımız

 

 

     Karataş Vakfı tarafından Ankara genelinde düzenlenen "Bahçemdeki Çiçekler"

konulu resim yarışmasında, 966 eser arasında, teşvik ödülü almaya hak kazanan öğrencimiz

Hira ÖBEKCİ'yi tebrik ediyoruz.

Yüreklerde Çanakkale

Çanakkale’de destan yazan atalarımızın yazdıkları destanı biz de torunları olarak bir kez daha yıl dönümünde okuduk. Çankaya Hayat Koleji olarak kendilerine bu günümüzü borçlu olduğumuz atalarımızın bizler için yaptıkları fedakârlıkları dramalarla etkinliklerle her şeyden önemlisi  yüreğimizdeki coşkuyla bir kez daha andık.

İyilik Kesem

İyi şeyler düşünüyorum dostlar

Sizin için iyi şeyler.

İnsan insanı sevmez de bu dünyada

Başka ne eyler?

     Yaptığımız iyilik keselerimizle iyiliklerimizi biriktiriyoruz. İyilik yapıp iyilik buluyoruz.

Okuyorum Yazıyorum

Kitaplarla dost oldum

Resimleri yetmedi

Okumaya başladım

Hevesim hiç bitmedi

 

Güçlendi hayal gücüm

Kitaplarımla mutluyum

Okudukça eğlendim

Artık ben dopdoluyum

Our Activities For Active Learning

Our second grade students did the matching activity for learning how to write correctly.We talked about “Verbs and Nouns” with this activity.In addition to this,we learnt how to make a paper house and we added the rooms for practising house vocabulary.These activities enabled our students  to learn actively.Furthermore,we improved our communication skills by using words. Consequently,we had fun together and shared our feelings.

Biz Artık Okuyoruz

Biz Artık Okuyoruz

Anne, baba müjde size 
Ben okumayı öğrendim, 
Yazılar hep geldi dize 
Ben okumayı öğrendim

Durmadan çalışacağım 
Zorlukları aşacağım, 
Büyük adam olacağım 
Ben okumayı öğrendim...

 

Okuma Şenliği

Kitaplar HAYAT ’ ımızı zenginleştirdi. Okulumuzda bu hafta boyunca yaptığımız etkinliklerle öğrencilerimizin kitap sevgisini pekiştirdik.Düzenlediğimiz  bu şenlikte birçok etkinlik yer aldı ;

 “Masalcı Anne”, “Kitap Fuarı” , “Kitap Tanıtımları” , “Üzeyir GÜNDÜZ Söyleşi” , “Dramalarımız” , “Panolarımız”, “Kostüm Günümüz” vb.

Şampiyonlar İlçede

Gençlik Spor İl Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu Ankara okullar arası cimnastik yarışmasında 1. olan sporcularımızı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın  Mustafa ÖZEL Beyefendi makamında ağırladı.Öğrencilerimizi sıcak bir şekilde karşılayan müdürümüz kısa bir sohbetin ardından öğrencilerimizi tebrik edip birer kitap hediye etti.İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa ÖZEL Beyefendiye teşekkür ediyoruz.

Jimnastiğin Altın Çocukları

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ankara okullar arası Artistik Jimnastik yarışmasında büyük beğeni kazanan performanslarıyla 1. Olan Hayat Koleji Jimnastik takımımız Türkiye Şampiyonluğuna göz kırptı. Bireysel yarışmalarda Erkeklerde 3. olan Efekan Erdoğan madalya almaya hak kazandı. Kızlarda ise Neva Erdoğan 5. olarak büyük beğeni topladı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Karışımları Karıştırdık

 

 

Fen Bilimleri dersimizde öğrendiğimiz karışım ve saf madde konusunu hayatımıza aktardık.

Neler saf maddedir, neler karışımdır araştırdık.

Öğrendiklerimizi en zevkli şekilde nasıl bir araya getirip deney yaparız diye düşündük.

Aklımıza salata yapmak geldi ve hemen gruplara ayrılıp iş bölümü yaptık.

Önce yapacağımız salataları belirledik. Yaptık, yedik, paylaştık...

Karışımları anladık...

Saatim

Tam saatlerin bir de yarısı varmış,
Buçuk diye okunurmuş.
2. Sınıf olmak bunu gerektirdi;
Tam ve yarım saatleri herkes öğrendi.

Aldık keçeleri elimize,
Başladık kendi saatlerimize.
Hepsi benim tasarımım,
Akrep’im , yelkovanım…

Portfolyo Sunumu

Yeni bir portfolyo sunumunda daha buluştuk ailelerimizle. Onlara dönem boyunca yaptığımız keyifli çalışmalarımızı anlatırken aynı keyfi tekrar aldık. Havadaki tipiye rağmen hep birlikte okulda olduk. Ve bu soğuk kış günlerinde yiyecek bulamayan kuşları unutmadık. Onlara güzel bir iyilik yaptık. Dışarıda bulamazlar diye kuşlara ailelerimizle yemlik yaptık.

Prof. Dr. İnayet AYDIN'la "Öğretmenin Sınıf Liderliği" Semineri

 

 

       Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. İnayat AYDIN

"Öğretmenin Sınıf Liderliği" konulu semineriyle öğretmenlerimizle biraraya geldi.

Değerli paylaşımlarından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz.

Eskiler Aldık, Eskiler Sattık

 

 

     Aldık eşyalarımızı, geldik eskici pazarına,

     Kurduk tezgâhlarımızı, başladık satış yapmaya...

     Aldık sattık, aldık sattık,

     Alışverişin keyfine vardık...

Tse Gezimiz

4. Sınıflar olarak “Üretimden Tüketime”  ünitemiz kapsamında “Bilinçli Tüketici” olmak adına TSE gezimizi gerçekleştirdik.

Mask Time Now

       

 

           As 2nd grade students we learnt “can –can’t”  with animal names in English. Suddenly we had an idea. We decided that we should make animal  masks to show their abilities. Each of us prepared different masks and put on them. Additionally we wrote sentences to explain all animals abilities they have. We showed our masks by reading our sentences in front of  the class. Thus we had as much fun as possible.

We Made a Bug Exhibit

        In our lesson, we made a bug exhibit. Firstly; the students chose a bug and prepared a nest for it. Then; they came in front of the class and presented their nests. We had fun.

1. Sınıflar Tiyatroda

Mevsimlerden kış, günlerden pazartesi…

Dışarıda lapa lapa kar var.

Dışarı çıkmak, gezmek çok zor.

Hele ki geziye gitmek…

Hava soğuk mu soğuk!

Ama bu durum bizim eğlenmemize engel değil .

Öğretmenlerimiz da böyle düşündü

Biz gidemiyoruz diye tiyatroyu bize getirdi.

Okulumuza gelen “Kayıp Sultan”  adlı tiyatroyu sıcacık okulumuzda, keyifle izledik…

Özel Okullar Toplantısı

     Her ay geleneksel olarak düzenlenen özel okullar toplantısına bu ay Hayat Koleji olarak ev sahipliği yaptık. Programımızı şereflendiren ÖZKUR-BİR, ÖZ-DER, İGEDER Yönetim Kurulu üyeleri ile Talim Terbiye Kurulu Başkanımız Alparslan DURMUŞ, Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÖZEL, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Selami İSKENDER ve Osman KOÇ'a  teşekkür ederiz.

Su Hayattır

Afrika'nın susuzluktan kavrulan topraklarında yaşayan kardeşlerimiz için kolları sıvadık.Az da olsa dertlerine çare olmalı, bir kuyu açarak susuzluklarını gidermek için gerçekleştirdiğimiz kermesimize ilgi çok büyüktü.Toplanan yardımları Etiyopya'daki kardeşlerimize ulaştırarak iyilikler kervanına katılacağız.

Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezindeyiz

 

Hayat Koleji yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizle Saray Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezindeydik. Engelsiz yaşam evlerinde kalan kardeşlerimizi ziyaret ettik, onlarla oturup sohbet etme imkânı bulduk. 0-70 yaş grubunda korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan engelli kardeşlerimize, engelliliğin etkilerini mümkün olan en az düzeye indirmek; yeniden fiziksel, zihinsel, psikolojik, ruhsal, sosyal, mesleki ve ekonomik yararlılık alanlarında başarabileceği en üst düzeyde yetenekler kazandırarak; evinde, işinde ve sosyal yaşamında kendine ve topluma yeterli olabilmesi ve toplum ile bütünleşmesi için rehabilitasyon programları uygulayan merkezin sanat atölyelerini de gezerek ürünlerini inceledik.
Bizi misafirperverlikle ağırlayan ve bize eşlik eden kurum yetkilileriyle, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara İl Müdürü Bestami ERKOÇ'a teşekkür ederiz.

Maddenin Halleri

    4. Sınıflar olarak "Madde" konusunu işlerken birçok deney yaptık. Maddeyi suda yüzen, suda batan olarak ayırdık.

Hacmini ölçtük, ağırlığını tarttık, hangileri mıknatısla çekilir, hangileri çekilmez denedik.

Deneylerimizin sonunda eğlenerek maddenin hallerini öğrendik.

Arılar Meslekleri Tanıyor.

Meslekler olmasa,

İnsanlar yapamaz.

İnsanlar olmasa,

Meslekler oluşamaz

Bazı insan doktor olur,

Bazı insan terzi olur,

Hepsi bize lazım olur;

Bizsiz meslek oluşamaz.

Canlılar ve Yaşam Alanları

Sordum bir gün arıya

Yok mu senin bir yuvan

Vızıldayıp gösterdi

Bana koca bir kovan

 

Dönüp sordum serçeye

Ya seninki nerede

Cik cik dedi benimki

Dal üstünde tepede

 

Annem bana o akşam

Öğütler veriyordu

Güzel güzel dinledim

Bana şöyle diyordu

 

Senin yuvan ikidir

Biri okul biri ev

Kıymetini iyi bil

Sev onları çok çok sev.

Classrooms’ Market

Our students prepared some fruits and vegetables using colorful papers.

They wrote their prices on them. We made our classrooms’ market.

The students tried to ask prices of food and talk about money.

In this activity, we had great fun while we were learning different words.

 

Yerli Malı Yurdun Malı

"Üstüm, başım, içim, dışım.
Ayakkabım yerli malı…
Vatanını seven insan,
Yerli malı kullanmalı." 

İlkokul öğrencilerimiz “Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası” sebebiyle etkinlikler düzenlendiler.

  Büyük bir pazarın kurulduğu etkinlikte 1.sınıflardan 3.sınıflara kadar olan tüm öğrencilerimiz yerli malını temsil eden yiyecekler getirdiler.

  Rengarenk yerli malı şapkalarıyla pazarı gezip sevdikleri yiyecekleri afiyetle yediler.

Bilimin Lİderleri

4/B sınıfı olarak okuduğumuz kitap setindeki bilim insanlarını çok sevdik. Diğer arkadaşlarımızın da tanımasını istedik ve  “BİLİMİN LİDERLERİNİ”  okulumuza davet ettik. Bizi kırmayıp gelen, yaptıkları güzel şeyleri bize anlatan bilimin liderlerine çok teşekkür ederiz.

Adabı Muaşeret

Görgü kurallarını bir de Hacivat ve Karagöz’ den izledik. Hem eğlendik hem öğrendik.

3/A Sınıfı Meclis'te

3-A sınıfı öğrencileri tarihimizde önemli yeri olan İlk Meclis’i ziyaret etti. Zor şartlarda, milli birlik içerisinde ülkemiz için verilen önemli kararların merkezini ziyaret etmek bizi çok heyecanlandırdı.

Oylama Heycanı

Oy kullanmak en önemli vatandaşlık görevimizdir dedik ve sınıf başkanımızı seçtik. Öğretmenlerimizin, arkadaşlarımızın ve personelimizin katımlıyla eğlenceli bir seçim gününü geride bıraktık.

Un İçinde İğne Arama

Bir usta varmış

Undan ekmek yaparmış

İğneler düşmüş un çuvalına

Uğraşmış ama ayıklayamamış

Aklına bir fikir gelmiş ve bağırmış

Hani benim mıknatısım nerde?

Mini Town Gezimiz

Mini Town Çocuk Eğlence ve Aktivite Merkezi’ne giden 1 ve 3. sınıf öğrencilerimiz spor,

sosyal ve sanatsal alanda birçok aktiviteye katılarak eğlenceli vakit geçirme imkânı buldu.

Yerli Malı Haftası

"Geleceğimiz için Yerli Malı Kullanalım" sloganından hareketle haftamızı çoşkuyla kutladık.Anasınıfı 1,2,3 ve 4.sınıf öğrencilerimizin gösterileri programa renk kattı. 

Futsal Başarımız

"15 Temmuz Şehitleri Anısına" düzenlenen Futsal Turnuvasında öğrencilerimiz zorlu maçlar sonunda Ankara 2.si olmuştur.Öğrencilerimizi bu anlamlı turnuvada elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyoruz.

Etnografya Müzesi

Geçmişe yolculuk yapmaya karar verdik. Zaman makinası icat edilene kadar en iyi yolun Etnografya Müzesi’ne gitmek olduğunu düşündük ve yola düştük.

Etnografya Müzesi'ndeyiz

     Sosyal Bilgiler dersimizde "Geçmişimi Öğreniyorum" temasını işledik. Temanın sonunda Etnografya Müzesi'ne gezi düzenledik. Kına geceleri, düğünler, işlemeler, halı dokuma tezgahları... Hepsi okuduğumuz ders kitaplarından çıkıp canlı hale gelmişlerdi. Geçmişe ait izleri tek tek inceledik, eğlenceli bir gezi geçirdik...

Çocuk Hakları Günü

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü ile ilgili Kelebekler sınıfı olarak afişler hazırladık. Hazırladığımız afişleri ve çocukların sahip olduğu hakları anasınıfı (Neşeli Yüzler),

3/A sınıfı, 4/A sınıfı. 7/A sınıfı ve müdürümüz Serdar Hoca’ya anlatarak çocuk haklarına dikkat çektik

 

‘’Daha bir ballanır uyku

Çocuklar kardeş oldu mu

Barışır artık kurt kuzu

Çocuklar kardeş oldu mu

 

Daha bir ışıldar akarsu

Çocuklar kardeş oldu mu

Kucaklaşır batıyla doğu

Çocuklar kardeş oldu mu’’

Saat Etkinliğimiz

Uzun olan yelkovan
Kısası ise akrep,
Yorulmaz onlar asla
Dönerler sonsuza dek

Saatleri bellidir
Yeriz üç öğün yemek,
Günü iyi kullanmak
Bilgi, başarı demek.

Geçmişimizi Sınıfımıza Taşıdık

4. sınıflar olarak Sosyal Bilgiler dersimizde "Geçmişimi Öğreniyorum, Aile Geçmişimi Araştırıyorum"

konusunu işledik. Anneannelerimizden, babaannelerimizden, dedelerimizden aile geçmişimize ait bilgiler öğrendik.

Onlara sorular sorduk, cevaplar aldık. Eskiden kullandıkları eşyaları sınıfımıza getirip inceledik.

O günler ve bugünlerde kullanılan eşyaları kıyaslama imkânı bulduk.

Teknolojinin olmadığı günlerde nasıl bir hayat yaşadıklarını özlemle dinledik.

 

Futsal Turnuvasına İyi Başladık

Çankaya Hayat Koleji olarak katıldığımız 15 Temmuz Şehitlerini Anma futsal turnuvasında ilk maçımızı 6-2 kazandık.Sporcularımıza teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Ulaşım Araçları

Ulaşım Araçları

Bizi her yere ulaştıran taşıtlar,

Acaba hangi yolları kullanırlar?

Öğrendik taşıtları, ulaşım yollarını

Unutmadık albümlerimizi tanıtmayı.

Geometrik Cisimler

Biz çok iyi öğrendik geometrik cisimleri;

Kürdanlar ayrıtları, hamurlar köşeleri.

2. sınıf kazanımları bol etkinlikli,

Matematik dersi bu yıl da çok eğlenceli.

Yusuf DURSUN'la Söyleşi

Şair-yazar Yusuf DURSUN okulumuzdaydı. Şairimizin şiirlerinden oluşan güzel bir dinletinin ardından Yusuf DURSUN’la Şairliğe, yazarlığa ve okumaya dair güzel bir söyleşi gerçekleştirdik. Söyleşinin ardından öğrencilerimiz önceden alıp okudukları kitapları imzalattılar

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü

Tüm dünya çocukları
Haklarını bilmeli,
Korunmalı özenle
Çocuk hakları gözetilmeli.

Sınıf sınıf dolaştık
Haklarımızı anlattık,
Herkes bilsin, öğrensin
Çocuk hakları gözetilsin.

Bayrağımız İçin El Ele

Toplandık okulun bahçesinde,

İlkokullar hep birlikte.

Çok sevdiğimiz vatanımız ve

Bayrağımız için daima el ele.

Atatürk Evi

Selanik çok uzak olduğu için

Gidip göremesek de Atatürk’ün doğduğu evi

Çok benzerini yapmışlar Atatürk Orman Çiftliği’ne

Atatürk Haftasında gidip gezdik Atatürk Evi’ni.

Basamak Değerleri

“Basamak Kapmaca”  Hiç Bu Kadar Eğlenceli Olmamıştı.

 

Eşleştirdik basamakları sandalyelerle

Birer rakam olduk bizler de.

Önemliymiş oturduğumuz sandalye

Çünkü basamak katar değeri  bize.

Üçgen Çeşitleri

Çeşitkenar üçgenim ben,

Her kenarım bir farklı.

Eşkenar üçgen komşum,

İkizkenar üçgen dostum.

 

Üçümüz hep oynarız.

Problemlerde karşılaşırız.

Tanıyın, sevin bizi.

Bir ömür karşınızdayız

24 Kasım Öğretmenler Günü Yemeğimiz

Hayat'ın öğretmenleri 24 Kasım Öğretmenler Günü yemeğinde buluştu.

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet SONGÖR'ün ev sahipliğinde bir araya gelen öğretmenlerimizden beş ve

onuncu yılını dolduranlar plaketlerini aldılar.

Geleceğe yön veren tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.

Beyaz Bayrak Projesi

     

Okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde yürütülen Beyaz Bayrak projesi kapsamında beyaz bayrak almaya hak kazanmıştır.

Atatürk Evi Gezisi

Kelebekler sınıfı olarak bu yılki ilk gezimize Atatürk Evi ile başladık. Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü sebebiyle gezimiz daha anlamlı hale geldi. Gazi Mustafa Kemal’i ölümünün 78. yılında Selanik’teki Atatürk Evi’nin aynı plan ve ölçüler içerisinde bir örneği olan evde andık.

Osmanlıspor Ampute Futbol Takımı

     Osmanlıspor Ampute Futbol Takımı'nı okulumuzda ağırladık.

Öğretmenlerimizle yaptıkları çekişmeli bir maçın ardından öğrencilerimizle

biraraya gelen Ampute Futbol Takımı'na teşekkür ediyoruz.

Eklemlerimiz

Kıkır kıkır kıkırdak,

Kıkırdamış oynayarak

Eklemler hareket etmiş

Sağa sola bakarak

 

Eklemler ne farklıymış

Hareketimizi sağlarmış.

Kemiklerimiz küsünce

Onları bir araya toplarmış.

Bastığın Yerleri Toprak Diyerek Geçme, Tanı !

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

10 Kasım

 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü

ölümünün 78. yıl dönümü için düzenlediğimiz programda saygı ve rahmetle andık.

Köşegen

Köşe başı beklerim.

Çapraz gelir birleşirim,

Adımı merak edersen

“Köşegen” der, geçerim

2. Sınıflar Aqua Vega Akvaryum'da

     Hayat Koleji 2. sınıf öğrencileri olarak “Aqua Vega Akvaryum” gezimizde okyanus hayatını

ve ülkemiz sularında bulunmayan birçok balığın örneğini ve deniz canlısını görme imkânı bulduk.

11.500 balık ve omurgasız ile 120 sürüngenin bulunduğu tesiste heyecan dolu keyifli anlar yaşadık.

Avam Gezisi

4. sınıflar olarak “Vücudumuzun Bilmecesi “ ünitemiz kapsamında Ankara Üniversitesi Veterinerlik Müzesi ( AVAM)  gezimizi gerçekleştirdik.

Soluk Alıp Verme

Soluk alıp vermenin önemini öğrendik. Nefesimiz ne kadar da uzun bir yol alıyormuş. Sağlıklı olmak için doğru nefes çok önemliymiş…

Ülkeler

4. sınıfımız ile “Ülkeler” konusunu, drama çalışması eşliğinde çalıştık. Öğrencilerimiz,ülkeler ile ilgili yöresel kıyafetleri ve materyalleri sınıfa getirip o ülkedeki insanların canlandırmalarını (role-play tekniği ile ) yaptılar. Ülkelerin kültürel değerlerini, konuşmalarını İngilizce olarak ifade ettik. Röportaj ile soru-cevap yapılarak öğrencilerin kendilerini  rahatça ifade edebilecekleri bir ortam oluşturuldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

"Sakarya'dan su içen o çelik süngülerle, 
Yuvaları dağılmış, yılmaz bir avuç erle, 

Eğilmez başımıza taç yaptık hürriyeti, 
Zaferle kalbimize yazdık cumhuriyeti..."

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yıl dönümünü sevinç ve coşku içinde kutladık.

"Cumhuriyet Bayramı"

"Ey bizlere bu günü kazandıran şehitler.

 Ey hürriyet yolunda can veren koçyiğitler.

 Ey kahraman millet, sizlere minnettarız.

 Rahat rahat uyuyun nöbette bizler varız"

Cumhuriyetimizin 93. yıldönümünü Çankaya Hayat ailesi olarak çoşkuyla kutladık.Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Evcil Hayvanlar Parkındayız

Öğrencilerimizle ilk gezimizi yaptık.

Hayvan sevgisini pekiştirmek amacıyla “Evcil Hayvanlar Parkı’na” gittik.

Hayvanları inceleyerek, severek eğlenceli bir gün geçirdik.

Ankara Üniversitesi Veteriner Anatomi Müzesindeyiz

       4. Sınıf öğrencileri olarak fen bilimleri dersinde öğrendiğimiz "İnsan Vücudunun Bilmecesini Çözelim" ünitesini pekiştirmek amacıyla AVAM'a gezi düzenledik. Burada bizi veteriner fakültesinin öğrencileri abla ve abiler karşıladı. Hayvan vücudunun yapısı, iç organları, iskeletleri ve daha birçok şey hakkında gerçek hayvan vücutları üzerinde bilgi edindik. Bazen gözlerimize inanamadık çünkü kocaman bir kaplan sanki canlıymış gibi karşımızda duruyordu... Her şey gerçekti ve biz heyecan içinde gezimizi tamamladık.

Jimnastik'te Başarıya Doymuyoruz

 Hayat Gençlik Spor Kulübü sporcusu olan öğrencilerimiz  Ankara’da düzenlenen Artistik Jimnastik branşında Jimnastlig 2.liginde büyük bir başarı sağlayarak Türkiye 2.si oldu. Bu başarıyla beraber bir üst lige yükselmeye hak kazandık.Kulübümüzü  temsil eden öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz

Çerçevelerimiz

Projelerle başladık ikinci sınıfa

Geometrik şekillerden çerçeve yapmaya

İçine fotoğrafımızı da koyunca

Başladık aşamaları anlatmaya

İlk Hecelerimiz

E ve l oluruz hepimiz

Birlikte el ele veririz

Hecelerimizi oluşturup

Şarkımızı söyleriz…

Afiş Çalışmamız

İlgi alanlarımıza göre

Dağıldık kulüplerimize.

Araştırmalarımızı tamamlayıp

Başladık afişlerimize.

 Okuma yazmayı öğrenen arılar,

İkinci sınıfta da çok çalışkanlar.

Grup çalışması, iş birliği ile

Afişlerini özgüvenle sunarlar.

English Village

 

Our second grade students visited English Village. We had fun and practiced vocabulary.

Also, we talked to native speakers about animals  and watched videos. Finally, we had a look cute animal shelter in there and it was fun.

Arılar İle Kelebekler

Arılar geldi kelebeklere

Anlattılar hayvanları bize

İki sınıf birlikte

Tutuştuk hep el ele.

Hayat'ı Geziyoruz

Hayat’ın kelebekleriyiz

Okulumuzu gezeriz

Müdürümüz ilk durağımız

HAYAT bizim yuvamız.

İlk Resmimiz

Kelebekleriz biz

Resim yapmayı severiz

HAYAT’ ta ilk resmimiz

Ailemizi çok severiz.

Benim Yerim

Herkes sever arıları,

Koşarak gelirim sabahları.

Gözlerim kapalı 2-A’ yı,

Bulurum ben sıramı.

Keşfedelim Su Altını

Hem sevimli hem heyecanlı su altı,

Huzurludur balıkların yaşamı;

Deniz kestanesi, deniz yıldızı, yılan balığı…

2-A’nın arıları da çok meraklı.

Sakindir akvaryumun timsahı,
Gördünüz mü siz de jaguar balığını?
Vatozu korkutsa da köpek balığı
Dostluktur onların  dünyaları.

Bu Okulu Çok Sevdik

Hayat Ailesine bu yıl katılan öğrencilerimiz Okul Müdürümüz Recep UZANLIK'la biraraya geldi.

15 Temmuz Demokrasi Zaferi

15 Temmuz demokrasi şehitlerimizi okulumuzun seminer salonunda düzenlediğimiz ve öğrencilerimizin hazırladığı bir programla yad ettik. 

Bu Okulu Çok Sevdik

     

 

           Hayat'ı tanımaya devam ederken Okul Müdürümüz Recep UZANLIK'la odasında sohbet ettik. 

           Biz mini mini birler bu okulu çok sevdik.

Hayat'a Hayat Geldi

Hayat'a hayat geldi

Neşemize neşe eklendi

Gülücüklerle dolduk bugün

Fotoğraflarımızla siz de gülün.

 

Rengarenk kelebeğiz biz

Uçacagız bilgilere

Eğlenceli bu ilk günde

Mutluyuz hep el ele.

Hayat'ta İlk Gün Heyecanı

     

        Birinci sınıf öğrencilerimiz Hayat'a merhaba dediler. Okul bahçemizdeki heyecanlı buluşmanın ardından öğretmenleriyle sınıfa çıkan öğrencilerimiz keyifli bir gün geçirirken velilerimiz de Okul Müdürümüz Recep UZANLIK'ın sunumunda biraraya geldiler.

Hayat'ta Yeni Dönem Seminer Çalışmalarıyla Başladı

       2016-2017 Eğitim Öğretim yılı çalışmalarımız seminer dönemimizle başladı. Hayat ailesinin tüm öğretmenleri Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet SONGÖR'ün de katıldığı tanışma programının ardından Kurucu Temsilcimiz Hidayet DOĞAN'ın "Biz Kimiz?" konulu seminerinde biraraya geldiler.

Hayat'ta Karne Sevinci

Güzel bir yılın ardından karne törenimizi çoşkuyla birazda hüzünle yaptık.Karne gününün Ramazan ayına denk gelmesinden dolayı sınıfları Ramazan davulcusu ve onun manileri eşliğinde gezdik.Sonrasında da öğretmenlerimiz öğrencilerine karnelerini verdiler.Karnesini alan öğrencilerimizin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.Bir yıl boyunca emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor,güzel bir tatilin ardından önümüzdeki yıl görüşmek üzere diyoruz.

Yıl Sonu Gösterimiz

Ankara Hayat Koleji Yıl Sonu Gösterimiz muhteşemdi.

BİZ SİZİ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

KEÇİÖREN HAYAT ANAOKULU
ANKARA HAYAT ANAOKULU
ÇANKAYA HAYAT KOLEJİ
ANKARA HAYAT KOLEJİ

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?